Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seime diskutuota apie migraciją ir demografinę politiką

Seime diskutuota apie migraciją ir demografinę politiką

     Šių metų balandžio 4 d. Seime surengta diskusija dėl migracijos ir demografinės politikos. Diskusijoje plačiai svarstyta apie tai, koks priemonių planas reikalingas emigracijos stabdymui bei demografinių rodiklių gerinimui.

     Statistikos departamento duomenimis, vien pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, todėl diskusijoje atkreipiamas dėmesys, kad būtinas priemonių planas, aprėpiantis įvairialypes sritis, kaip gimstamumo skatinimas, socialinė apsauga, konkurencinga ekonominė plėtra, investicijų pritraukimas į regionus, švietimo sistemos pertvarka.

     Frakcijos „Tvarka ir Teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis taip pat įvardija, kad emigracijos procesą lemia daugelis veiksnių: „Absoliuti dauguma gyventojų išvyksta dėl ekonominių priežasčių, tačiau tyrimai rodo, kad sprendimą emigruoti lemia ir kiti veiksniai: socialinis nesaugumas, teisingumo trūkumas, netikėjimas ateitimi“.

      Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad pastaraisiais metais ekonominiai rodikliai šalyje augo, bet tai nesulėtino emigracijos augimo tempo.

     Po diskusijos buvo pateikti pasiūlymai, kad būtina parengti 2018 – 2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos ir Lietuvos piliečių grįžimo į tėvynę skatinimo projektus.

Leave a Comment