Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Kęstutis Bartkevičius: „Tobulinant mokesčių sistemą siūloma nemažai nerimą keliančių permainų“

Kęstutis Bartkevičius: „Tobulinant mokesčių sistemą siūloma nemažai nerimą keliančių permainų“

Frakcijoje „Tvarka ir teisingumas“ , o taip pat Seimo Biudžeto ir finansų komitete Finansų ministras Vilius Šapoka pristatė planuojamą  mokesčių ir socialinės sistemos tobulinimą.

Vyriausybė laikosi pozicijos suvienodinti sąlygas visiems, atsisakant neefektyvių ir socialiai neteisingų lengvatų. Finansų ministrui pristačius siūlymus bei planuojamus mokesčių ir socialinės sistemos pakeitimus, Seimo narys K. Bartkevičius uždavė ministrui V. Šapokai klausimą dėl nekilnojamojo turo (NT) mokesčio lengvatos už NT naudojimą sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, jeigu NT suteiktas pagal panaudos sutartį.  Šiai dienai savivaldybės turi teisę mokestį sumažinti ar nuo jo atleisti, tačiau ministras, atsakydamas į užduotą klausimą, patvirtino, kad nors pagal planuojamą mokesčių sistemos tobulinimą šios lengvatos siūloma atsisakyti, vis tik galutinį sprendimą turės priimti savivaldybės.  

Akivaizdu, kad geresnio finansinio rezultato galima pasiekti ir be taip vadinamųjų reformų. Pakaktų vien Krašto apsaugos ministerijos sistemoje pažaboti neskaidrumą ir lėšų, pvz., Lietuvos vaikams, užtektų. Ne ką mažiau klausimų ir abejonių kelia „valstiečių“ siūlymai atsisakyti verslo liudijimų. Neramina ir siekis padidinti akcizų tarifą dyzeliniams degalams nuo 330,17 iki 347 Eur 1000 l. Įtaka degalų kainai, neabejojama, padidins ir paslaugų bei prekių kainas.

Analizuojant tokius Vyriausybės mokesčių ir socialinės sistemos „tobulinimus“ kyla klausimas: ar tikrai tokiais ir panašiais būdais bei priemonėmis galima sumažinti skurdą Lietuvoje? 

 

Leave a Comment