Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo Energetikos komisijoje išsakiau problemas dėl elektros energijos tiekimo patikimumo Mažeikiuose

Seimo Energetikos komisijoje išsakiau problemas dėl elektros energijos tiekimo patikimumo Mažeikiuose

Seimo Energetikos komisijos posėdžio metu išsakiau problemas dėl elektros energijos tiekimo patikimumo ir kokybės Mažeikiuose.
ESO, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, operatyviai reaguodama į mano minėtas problemas, informavo, kad pagrindinės Mažeikių elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastys 2017 metais buvo tos, kad vykdoma 110/10 TP Mažeikių rekonstrukcija, todėl tinklas nėra stabilus. ESO atstovai teigia, kad pastotę buvo būtina rekonstruoti dėl pasenusių technologijų ir elektros energijos tiekimo trūkumų. Dėl šios rekonstrukcijos apie 4 000 klientų tiekimas šiais metais buvo nutrauktas. „Lietuvos energijos“ atstovai pažymėjo, kad transformatorinės pastotės rekonstrukciją planuojama pabaigti 2017-07-30. Pabaigus rekonstrukciją, elektros energijos tiekimas pagerės 11 500 klientų. Taip pat papildomai elektros energijos sutrikimų būta ir dėl sniego gegužės mėnesį bei neeilinių sutrikimų dėl pašalinių asmenų, gyvūnų ar paukščių poveikio.
Reaguodami į mano pastebėjimus, ESO informavo, jog investicijos į tinklo kokybės gerinimą Mažeikiuose gerokai auga. 2016 m. Mažeikiuose į tinklo kokybės gerinimą investuota 1,13 mln. Eur, o 2017 m. planuojama investuoti 1,36 mln. Eur, t. y. 20 proc. daugiau.
Atkreipiu dėmesį, jog Mažeikių rajono savivaldybės gyventojams trūksta informacijos ne tik apie problemas dėl elektros energijos tiekimo patikimumo, bet ir apskritai dėl energetikos sektoriaus tinklų modernizavimo.

Leave a Comment